Dovolená pláž - pojištění

Pojištění – vyplatí se?

S létem a dobou dovolených někteří lidé uzavírají cestovní pojištění. Jiní argumentují tím, že si jej platí spolu s držením platební karty nebo prostě jen spoléhají na to, že jej nebudou potřebovat.
Jak je to s pojištěním všeobecně?

Člověk by si měl dát pozor na to, co si platí. Občas v praxi vidím, že jsou lidé klidní v tom, že si „něco“ platí. Všeobecně je dobré podívat se na limity různých pojistek, jestli jsou dostačující. Jestli má člověk ve svojí pojistce zahrnutou také „pojistku na blbost“.

Doporučuji se podívat na jednotlivá rizika a zvážit, jestli jsou potřeba (např. u pojištění nemovitosti anebo životního pojištění) – ať člověk nevyhazuje peníze za to, co vlastně ani nepotřebuje.

A naopak by se nemělo tolik šetřit na věcech, které by znamenaly opravdu velký problém. Spoléhat se například na to, že ta malá říčka se nikdy nevylila anebo že hráz u rybníka nemůže být prolomena, se nemusí vyplatit. A přesto z praxe vím, že tyto názory existují.

Kdybych měla vytyčit pár věcí, které jsou důležité, tak by to byly právě limity (částky) a zvážení jednotlivých připojištění. Například za posledních několik let výrazně vzrostly ceny nemovitostí, rozmohly se různé sporty.

Udělali jste něco s vaším pojištěním domu nebo bytu, případně jinou pojistkou? Jste opravdu přesvědčeni, že máte tyto věci dostatečně ošetřeny?

Klidně se mi ozvěte a můžeme se na to společně podívat – ať nejste nemile překvapeni v okamžiku, kdy se stane nějaký problém a vy budete potřebovat finanční pomoc.

Chcete to probrat osobně?

Komentáře