Ve dvou se to lépe táhne

Ve dvou se to lépe táhne

Může to znít jako klišé, ale ve dvou se to lépe táhne. Sama se tím řídím. A tak jsem se dne 10. 11. ve 12 hodin vdala. Mé nové příjmení je Herůfková. Snad si na něj (společně se mnou) brzy zvyknete.

Má to své výhody. Ať už z pozice finanční (rozdělení výdajů domácnosti, úlevy, příspěvky), anebo hlavně z pozice rodiny, bezpečí, budoucího přežití, štěstí. Asi nikdo člověka nedokáže připravit na ten okamžik, kdy jde uličkou ke svému nastávajícímu. Pocit nervozity a napětí z očekávání střídá pocit štěstí a lásky.

Svatba není jen o změně jména. Je to i o dobrém plánování předem – výhodný je například rozpočet svatby. Po svatbě je to o změně dokladů a případně adres – těch míst, které je potřeba informovat, je opravdu hodně.

S těmi formálními – jako jsou různá pojištění, spoření, apod., vám ráda pomůžu – stačí se ozvat. Je škoda, aby ta změna probíhala se zbytečným zmatkem a starostmi a stála víc peněz, než je nutné.

Z oblasti partnerských financí poradím ještě jednu věc – stanovte si společný rozpočet:

  • pobavte se o vašich konkrétních cílech,
  • nastavte si hospodaření a strop u běžných výdajů,
  • nezapomínejte na odkládání peněz na budoucí výdaje.

Díky tomu získáte nad financemi větší kontrolu, lepší přehled a vyhnete se mnoha diskuzím. Nevíte si rady s partnerským rozpočtem hospodařením? Ozvěte se a můžeme na to sednout společně.

Chcete to probrat osobně?

Komentáře