Záložní plán

Tabule s nápisem plánu na vlastní bydlení

Není žádnou novinkou, že nemovitosti v Česku rekordně zdražují. Téměř každý měsíc čtu články o růstu cen za m² – někde víc, někde míň, ale zdražování je po celé ČR.

Začínáme se tím podobat situaci, která je v západní Evropě – tedy alespoň cenami za nemovitosti. Výše platů tento trend rozhodně nenásleduje. Naopak, patříme mezi země, kde je potřeba nejvíce ročních platů na koupi bytu o velikosti 70m².

Mít vlastní bydlení je pro mnohé z nás zásadní. Odpovězte si sami – plánujete vlastní bydlení již teď, anebo v horizontu 10 let? Jak ho chcete zafinancovat?

Existují kroky, které můžete udělat již dnes, abyste byli lépe připraveni. Již několikrát jsem si ověřila, že je lepší mít více řešení. Pro jistotu.

Může se stát, že odhadní cena nemovitosti nebude zdaleka taková, jakou byste pro hypotéku potřebovali. Tím vám vznikne povinnost dát více peněz z vlastních zdrojů. Nebo se vaše rodina rozroste o dalšího člena.

Toto jsou 2 běžné situace, které pořízení vlastního bydlení můžou zkomplikovat. Je jich ale víc, například:

  • zdražení stavebního materiálu,
  • výpadek příjmu,
  • změna zaměstnání,
  • rozchod nebo rozvod,
  • a další.

Moje rada pro vás – pokud chcete bydlet během následujících 10 let, zjistěte si možnosti už teď a začněte pracovat na konkrétních krocích. Nespoléhejte se na náhodu, ale buďte pánem svého osudu. Ráda vám s tím pomůžu.

Máte na to.

Chcete to probrat osobně?

Komentáře